No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KOLÍKOVÁ VOJNA: Poslanci zrušili uznesenie o zátarase, lebo radnica podľa nich nekoná

zatarasa-rimavska-sobotaDlhoročný problém s dopravou na Sídlisku Rimava samospráva nerieši, občania sa žiadnej zmeny nedočkali. Na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva to povedal poslanec Ján Čeman. Preto navrhol, aby zastupiteľstvo zrušilo svoje uznesenie spred roka, podľa ktorého má byť prejazd cez sídlisko uzavretý, kým sa dopravná situácia nevyrieši napojením na kruhový objazd.

„Navrhujem zrušiť uznesenie z dôvodu neriešenia problému,“ povedal poslanec Čeman. Vedúca odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Eva Muráriková však nesúhlasila s tým, že samospráva nekoná. Ako priblížila, začiatkom leta dostali všetky stanoviská od úradov, v septembri bola vyhotovená projektová dokumentácia. Až potom mohol podľa jej slov začať proces inžinierskej činnosti, jedno stanovisko je však záporné. Podľa slov Murárikovej ide o stanovisko dopravného inšpektorátu.

Mgr. Ján ČemanPoslanec Čeman však uviedol, že to nie je nič nové. Jeho návrh, aby poslanci zrušili uznesenie o dočasnom ponechaní zátarasy, bol napokon v hlasovaní odsúhlasený. Podľa poslanca sa tak vedenie mesta už nebude mať za čo skrývať a možno začne konať. Nečinnosť úradu v takzvanej kolíkovej vojne namietal poslanec Ján Čeman aj v septembri minulého roka. Primátor a vedúca odboru rozvoja mesta vtedy vysvetľovali, že riešenie sa nedá stihnúť za týždeň, keďže potrebovali mnoho stanovísk.

Uznesenie o tom, že zátarasa má byť na sídlisku ponechaná, kým sa dopravná situácia komplexne nevyrieši, prijali poslanci vlani v januári. Primátor ich vtedy informoval, že má na stole dve protichodné petície občanov. Jedni žiadali, aby autá nemohli prechádzať popred bytovku na Hostinského ulici, iní žiadali pravý opak.„Vy ste zástupcovia občanov, prosím, zaujmite k tomuto stanovisko a budem rešpektovať rozhodnutie poslaneckého zboru,“ prehlásil primátor na rokovaní a dodal, že rozhodnutie bude musieť akceptovať každý občan.

Na októbrovom zasadnutí mestskej časti obyvatelia žiadali, aby bola odstránená betónová zábrana. Zároveň poukázali na stanovisko hasičov ako aj rýchlej zdravotnej pomoci, ktorej betónová zátarasa komplikuje prípadný výjazd. Primátor vtedy odpovedal, že zátarasa je tam na základe uznesenia poslancov, ktorí sa zhodli na jej ponechaní do doby komplexného vyriešenia problému.

Sídlisko by malo byť napojené na kruhový objazd, nová cesta by viedla pomedzi výškové bytovky. V minuloročnom rozpočte schválili poslanci na riešenie kolíkovej vojny 90 tisíc eur, peniaze však neboli použité. V rámci decembrovej zmeny rozpočtu, preto táto suma spomedzi výdavkov vypadla. Tohtoročný rozpočet zatiaľ mesto nemá.

zatarasa-rimavska-sobota1

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

KOLÍKOVÁ VOJNA: Obyvatelia opätovne žiadali odstránenie zábrany, problém pôjde znovu pred poslancov
KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa radnice sa riešenie nedá stihnúť za týždeň

Mesto plánuje prijať takmer polmiliónový úver na cesty a vyriešenie kolíkovej vojny

Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet, počíta s 13-tisícovým prebytkom
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor navrhuje napojiť sídlisko na kruhový objazd
Kolíková vojna je na prokuratúre. Podľa obyvateľa Skočovského si primátor robí čo chce
KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa člena výboru mestskej časti betón nemal byť osadený tam, kde je
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor dostal ďalšiu petíciu, o nevyhovujúcej zábrane mali rozhodnúť poslanci
KOLÍKOVÁ VOJNA: Dočasne uložená zábrana na Sídlisku Rimava je podľa dopravnej polície nevyhovujúca
KOLÍKOVÁ VOJNA: Betónová zábrana znovu znemožňuje prejazd sídliskom Rimava
Stretlo sa vyše sto obyvateľov Sídliska Rimava, chcú cestu pri bytovke
Kolíková vojna: Autá chceli pustiť cez ihrisko, časť obyvateľov ostro protestovala
Kolíková vojna pokračuje, prejazd áut Sídliskom Rimava je opäť zablokovaný
Kolíková vojna na sídlisku Rimava vyriešená, obnovujú prechod medzi bytovkami
Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku
O kolíkovej vojne by mali nakoniec rozhodnúť poslanci 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross