No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KOLÍKOVÁ VOJNA: Cesta, ktorá má spojiť sídlisko s kruháčom, tento rok nebude

kruhova-krizovatkaBetónová zátarasa na Sídlisku Rimava v Rimavskej Sobote, ktorá znemožňuje prejazd druhým najväčším sídliskom a komplikuje dopravu mnohým vodičom, ostáva na svojom mieste aj naďalej. Po tom, ako samospráva už viac ako rok vybavuje potrebné povolenia pre napojenie sídliska na kruhovú križovatku, poslancom sa nepáči, že problém vyriešený stále nie je. Preto v hlasovaní zrušili uznesenie, podľa ktorého mal byť prejazd cez Sídlisko Rimava uzavretý do vyriešenia problému, tzv. „kolíkovej vojny“. Následné veto primátora ale dostatočným počtom hlasov na poslednom rokovaní neprelomili. Podľa informácií samosprávy, mesto zatiaľ nemá potrebné povolenie od dopravného inšpektorátu, aby mohli začať s výstavbou a sídliskovú komunikáciu napojiť na kruhovú križovatku štátnej cesty. Primátor mesta Jozef Šimko uviedol, že bol za riaditeľom Krajského dopravného inšpektorátu a ručí za to, že polícia dá súhlas na napojenie na kruhový objazd. Cesta ale musí spĺňať požadovanú šírku šesť metrov. Šimko zároveň spomenul, že potom bude nasledovať územné konanie a archeologický prieskum, takže do konca tohto roka cesta určite hotová nebude.

hlasovanie-o-vete-kolikova-vojnaPodľa poslanca Štefana Baláža, ktorý patrí medzi osem poslancov hlasujúcich za odstránenie zátarasy, bolo napojenie na kruhovú križovatku dobrým riešením. Keď s tým ale nesúhlasia odborníci, tak podľa neho treba nájsť iné riešenie, panel odstrániť a pri bytovke na Hostinského ulici postaviť chodník. „Bolo by to aj menej nákladné,“ povedal Baláž. Ako ďalej spomenul, mesto nepostupovalo správne a súhlasy dotknutých orgánov si malo vyžiadať skôr ako sa pustilo do projektovej dokumentácie. Teraz je to podľa neho už iba manévrovanie zo strany vedenia mesta. Zároveň poznamenal, že tiež patrí medzi vodičov, ktorí ráno musia dlho čakať pri výjazde zo sídliska na Jánošíkovu ulicu.

Uznesenie o tom, že zátarasa má byť na sídlisku ponechaná, kým sa dopravná situácia komplexne nevyrieši, prijali poslanci vlani v januári. Na októbrovom zasadnutí mestskej časti obyvatelia žiadali, aby bola odstránená betónová zábrana. Zároveň poukázali na stanovisko hasičov ako aj rýchlej zdravotnej pomoci, ktorej betónová zátarasa komplikuje prípadný výjazd. Primátor vtedy odpovedal, že zátarasa je tam na základe uznesenia poslancov, ktorí sa zhodli na jej ponechaní do doby komplexného vyriešenia problému.
Sídlisko by malo byť napojené na kruhový objazd, nová cesta by viedla pomedzi výškové bytovky. V minuloročnom rozpočte schválili poslanci na riešenie kolíkovej vojny 90 tisíc eur, peniaze však neboli použité. V rámci decembrovej zmeny rozpočtu, preto táto suma spomedzi výdavkov vypadla. Tohtoročný rozpočet zatiaľ mesto nemá.

prepojenie-sidliska rimava s kruhovou krizovatkou

 

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články

KOLÍKOVÁ VOJNA: Poslanci zrušili uznesenie o zátarase, lebo radnica podľa nich nekoná
KOLÍKOVÁ VOJNA: Obyvatelia opätovne žiadali odstránenie zábrany, problém pôjde znovu pred poslancov

KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa radnice sa riešenie nedá stihnúť za týždeň

Mesto plánuje prijať takmer polmiliónový úver na cesty a vyriešenie kolíkovej vojny

Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet, počíta s 13-tisícovým prebytkom
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor navrhuje napojiť sídlisko na kruhový objazd
Kolíková vojna je na prokuratúre. Podľa obyvateľa Skočovského si primátor robí čo chce
KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa člena výboru mestskej časti betón nemal byť osadený tam, kde je
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor dostal ďalšiu petíciu, o nevyhovujúcej zábrane mali rozhodnúť poslanci
KOLÍKOVÁ VOJNA: Dočasne uložená zábrana na Sídlisku Rimava je podľa dopravnej polície nevyhovujúca
KOLÍKOVÁ VOJNA: Betónová zábrana znovu znemožňuje prejazd sídliskom Rimava
Stretlo sa vyše sto obyvateľov Sídliska Rimava, chcú cestu pri bytovke
Kolíková vojna: Autá chceli pustiť cez ihrisko, časť obyvateľov ostro protestovala
Kolíková vojna pokračuje, prejazd áut Sídliskom Rimava je opäť zablokovaný
Kolíková vojna na sídlisku Rimava vyriešená, obnovujú prechod medzi bytovkami
Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku
O kolíkovej vojne by mali nakoniec rozhodnúť poslanci 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross