No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto odstránilo zátarasy pod hrozbou pokuty

sidlisko-rimavaZátarasy na Sídlisku Rimava, ktoré znemožňovali vodičom na viacerých miestach prejazd celým sídliskom, sú už týždeň odstránené. Samospráva ich na troch miestach zrušila po tom, ako ich k tomu vyzvali hasiči. Ak by tak neurobila, mestu hrozila pokuta až do výšky 16 tis. eur. Zatiaľ čo viacerí obyvatelia odstránenie zábran uvítali, iní poukazujú na to, že na sídlisku sa zvýšila premávka a je ohrozená bezpečnosť chodcov. Ako pre Rimava.sk povedal poslanec mestského zastupiteľstva Štefan Baláž, ktorý býva na Sídlisku Rimava, sídliskom prechádza oveľa viac áut. Poslanec už aj na rokovaní mestského zastupiteľstva pripomenul, že v minulosti boli kvetináče medzi B1 a B2 tiež na krátku dobu kvôli asfaltovaniu odstránené a došlo k ohrozeniu detí. Podľa Baláža chodia vodiči cez sídlisko rýchlejšie ako by mali. Sídlisko je pritom obytnou zónou, kde je maximálna povolená rýchlosť 20 km/h.

Na dodržiavanie rýchlosti upozorňuje aj polícia. „Žiadame občanov, aby rešpektovali existujúce dopravné značenia na sídlisku. Na jeho dodržiavanie bude dohliadať polícia,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rimavskej Sobote Ivan Andrašovič.

Podľa člena výboru mestskej časti a zástupcu bytového domu Malohontská č.1 (A1) Ondreja Köböla, sú v ich okolí v prípade betónového panelu, ktorý bol niekoľko rokov predmetom sporu medzi tamojšími obyvateľmi – takzvanej kolíkovej vojny, ohlasy veľmi potešujúce. „Teda až na pár obyvateľov bytového domu na Hostinského ulici,“ povedal Köböl. Ako ďalej spomenul, konečne bola vypočutá petícia podpísaná približne 300 obyvateľmi sídliska ako aj mnohých sťažností od obyvateľov, ktoré neboli na rokovaniach mestského zastupiteľstva ani spomenuté. „Môžeme poďakovať hasičom, že nám tú prekážku dali preč,“ povedal Köböl a zároveň podotkol, že rozhodnutie je už snáď definitívne, a že po voľbách sa zátarasa nevráti späť. Ku odstráneniu zátarasy z kvetináčov medzi bytovkami B1 aB2 sa Köböl vyjadriť nechcel. „To by mali rozhodnúť obyvatelia B1 a B2,“ hovorí a dodáva, že je na obyvateľoch, či chcú kvetináče naspäť alebo tam chcú uzamykateľné prekážky, od ktorých by mali kľúče hasiči a záchranári. „Vo výbore mestskej časti sme zatiaľ nezaznamenali požiadavku od viacerých ľudí, ktorí by chceli prekážku dať preč,“ dodal. Podľa jeho názoru nebolo potrebné odstrániť ani dva kolíky na Hostinského ulici.

O zápisnici z kontroly Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote, v ktorej mesto žiadali, aby do 6. júla odstránilo všetky zátarasy v meste, informoval primátor Jozef Šimko na nedávnom rokovaní mestského zastupiteľstva. Ako spomenul, s odstránením kvetináčov medzi B1 a B2 na Sídlisku Rimava a železných tyčí na Hostinského ulici nesúhlasí. Podľa primátora sú osadené už niekoľko desiatok rokov a doteraz nikomu neprekážali.

Prejazd sídliskom je medzi obyvateľmi niekoľkoročným problémom. Na protesty skupiny obyvateľov proti prejazdu vozidiel sídliskom boli osadené železné kolíky, betónová zábrana či prekopaná cesta. Obyvatelia ostatných bytových domov sa však sťažovali, keď sa im kvôli bariéram predĺžila cesta o niekoľko kilometrov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Mesto má odstrániť zátarasy na Sídlisku Rimava
KOLÍKOVÁ VOJNA: Cesta, ktorá má spojiť sídlisko s kruháčom, tento rok nebude
KOLÍKOVÁ VOJNA: Poslanci zrušili uznesenie o zátarase, lebo radnica podľa nich nekoná

KOLÍKOVÁ VOJNA: Obyvatelia opätovne žiadali odstránenie zábrany, problém pôjde znovu pred poslancov

KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa radnice sa riešenie nedá stihnúť za týždeň

Mesto plánuje prijať takmer polmiliónový úver na cesty a vyriešenie kolíkovej vojny

Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet, počíta s 13-tisícovým prebytkom
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor navrhuje napojiť sídlisko na kruhový objazd
Kolíková vojna je na prokuratúre. Podľa obyvateľa Skočovského si primátor robí čo chce
KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa člena výboru mestskej časti betón nemal byť osadený tam, kde je
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor dostal ďalšiu petíciu, o nevyhovujúcej zábrane mali rozhodnúť poslanci
KOLÍKOVÁ VOJNA: Dočasne uložená zábrana na Sídlisku Rimava je podľa dopravnej polície nevyhovujúca
KOLÍKOVÁ VOJNA: Betónová zábrana znovu znemožňuje prejazd sídliskom Rimava
Stretlo sa vyše sto obyvateľov Sídliska Rimava, chcú cestu pri bytovke
Kolíková vojna: Autá chceli pustiť cez ihrisko, časť obyvateľov ostro protestovala
Kolíková vojna pokračuje, prejazd áut Sídliskom Rimava je opäť zablokovaný
Kolíková vojna na sídlisku Rimava vyriešená, obnovujú prechod medzi bytovkami
Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku
O kolíkovej vojne by mali nakoniec rozhodnúť poslanci 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross