No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KOLÍKOVÁ VOJNA: Kvetináče, brániace v prejazde, sú opäť medzi bytovkami

betonove-kvetinaceKvetináče medzi bytovkami B1 a B2 opäť znemožňujú prejazd Sídliskom Rimava. Samospráva v Rimavskej Sobote pred niekoľkými dňami na výzvu hasičov odstránila všetky zábrany na sídlisku, kvetináčmi však neskôr opäť zablokovala premávku pri bytovkách. Ako pre Rimava.sk uviedol viceprimátor Ladislav Rigó, ktorý je poverený zastupovaním primátora počas dovolenky, o navrátení zábrany, betónových kvetináčov, rozhodlo vedenie mesta. "Zatiaľ takto fungujeme. Keď budú hasiči trvať na pokute, tak sa potom zariadime podľa toho," povedal Rigó a dodal, že ide o starý problém a ťažký oriešok. "Stále je jedna alebo druhá strana nespokojná,“ podotkol Rigó. Ako spomenul, samospráva plánuje situáciu naďalej vyriešiť napojením sídliska na kruhovú križovatku.

Mesto k odstráneniu zábran vyzvali hasiči. Ak by zábrany do 6. júla zo sídliska nezmizli, samospráve hrozila pokuta až do výšky 16 tis. eur. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ Rimavská Sobota Marek Laššák, znovu osadením zábran sa budú zaoberať. Zátarasy sú podľa jeho slov na sídlisku neprípustné.

Okrem kvetináčov, ktoré boli medzi bytovkami B1 a B2, Technické služby mesta odstránili aj betónový panel za bytovým domom na Hostinského ulici. Ten tu kvôli sťažnostiam obyvateľov, ktorým vadilo, že vodiči z ostatných bytoviek prechádzajú pod ich oknami a ohrozujú chodcov. Ostatní ale zátarasu nechceli a tvrdili, že bola umiestnená protizákonne. „Boli sme už stotožnení s tým, že sa otvorilo celé sídlisko, ale teraz, keď bola jedna strana znovu uzavretá, premávka je u nás opäť podstatne väčšia. Chceme rovnaké podmienky,“ povedal pre Rimava.sk predseda spoločenstva vlastníkov bytov na Hostinského ulici Vojtech Krokavec, podľa ktorého bol tento krok zo strany mesta vrcholne nekorektný. Ako konštatoval, k znovu osadeniu kvetináčov sa bol informovať aj na radnici. Tam mu podľa jeho slov povedali, že medzi B1 a B2 mal byť podľa územného plánu z roku 1982 chodník a nie cesta. Pri bytovke na Hostinského ulici mala byť cesta a chodník. „Ten ale nie je urobený, zabudli ho spraviť,“ objasnil. Ako pre Rimava.sk nedávno uviedol člen výboru mestskej časti a zástupca bytového domu Malohontská č.1 (A1) Ondrej Köböl, ohlasy obyvateľov k odstráneniu betónovej zátarasy sú veľmi potešujúce a hasičom ďakujú za jej odstránenie.

O zápisnici z kontroly Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote informoval primátor Jozef Šimko na júlovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Ako spomenul, s odstránením kvetináčov medzi B1 a B2 na Sídlisku Rimava a železných tyčí na Hostinského ulici nesúhlasí. Podľa primátora sú osadené už niekoľko desiatok rokov a doteraz nikomu neprekážali.

Prejazd sídliskom je medzi obyvateľmi niekoľkoročným problémom. Na protesty skupiny obyvateľov proti prejazdu vozidiel sídliskom boli osadené železné kolíky, betónová zábrana či prekopaná cesta. Obyvatelia ostatných bytových domov sa však sťažovali, keď sa im kvôli bariéram predĺžila cesta o niekoľko kilometrov.

 

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články
R. SOBOTA: Mesto odstránilo zátarasy pod hrozbou pokuty
R. SOBOTA: Mesto má odstrániť zátarasy na Sídlisku Rimava
KOLÍKOVÁ VOJNA: Cesta, ktorá má spojiť sídlisko s kruháčom, tento rok nebude
KOLÍKOVÁ VOJNA: Poslanci zrušili uznesenie o zátarase, lebo radnica podľa nich nekoná

KOLÍKOVÁ VOJNA: Obyvatelia opätovne žiadali odstránenie zábrany, problém pôjde znovu pred poslancov

KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa radnice sa riešenie nedá stihnúť za týždeň

Mesto plánuje prijať takmer polmiliónový úver na cesty a vyriešenie kolíkovej vojny

Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet, počíta s 13-tisícovým prebytkom
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor navrhuje napojiť sídlisko na kruhový objazd
Kolíková vojna je na prokuratúre. Podľa obyvateľa Skočovského si primátor robí čo chce
KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa člena výboru mestskej časti betón nemal byť osadený tam, kde je
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor dostal ďalšiu petíciu, o nevyhovujúcej zábrane mali rozhodnúť poslanci
KOLÍKOVÁ VOJNA: Dočasne uložená zábrana na Sídlisku Rimava je podľa dopravnej polície nevyhovujúca
KOLÍKOVÁ VOJNA: Betónová zábrana znovu znemožňuje prejazd sídliskom Rimava
Stretlo sa vyše sto obyvateľov Sídliska Rimava, chcú cestu pri bytovke
Kolíková vojna: Autá chceli pustiť cez ihrisko, časť obyvateľov ostro protestovala
Kolíková vojna pokračuje, prejazd áut Sídliskom Rimava je opäť zablokovaný
Kolíková vojna na sídlisku Rimava vyriešená, obnovujú prechod medzi bytovkami
Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku
O kolíkovej vojne by mali nakoniec rozhodnúť poslanci 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross